Všeobecné

10toro Džentlmena

Počas svojho života som sa naučil, že byť samým sebou  je tá najlepšia stratégia, aká existuje. Držím sa preto desiatich zásad, ktoré by mal každý džentlmen ovládať. 

 

logo_c_png

1. Drž slovo!!!

Váhu tvojich slov predčí len sila tvojich skutkov. Tvoje slová nebudú mať  váhu, ak za nimi nebudú stáť činy. Preto, ak raz niečo povieš, sprav všetko pre to, aby si to aj splnil.

2.Jednaj na rovinu

A nikdy nič nezatajuj, neprekrúcaj, ani neprifarbuj!!! Vždy hovor pravdu, nech je akokoľvek krutá. Sám zistíš koľko skrytých komplikácií ti hovorenie pravdy ušetrí…

3.  Pozor na EGO

Ak máš dojem, že si nenahraditeľný/ná a celý svet by sa mal točiť okolo teba, pozor na ego. Je dosť možné, že hrá hlavnú rolu v tvojom živote a ani si to neuvedomuješ.  Skús spraviť niečo, čo pomôže iným len tak, bez nároku na odmenu a všímaj si pritom svoje pocity. Ak ťa teší radosť niekoho iného, to je tá pravá odmena.

4. Nenechaj sa znechutiť

Môže sa stať, že sa ťa na tvojej ceste za úspechom ľudia pokúsia znechutiť, zastrašiť alebo odhovoriť. No takto sa správajú jedinci, ktorí svoj vnútorný balans nemajú zďaleka v poriadku. Preto nasleduj radšej takých, čo ťa podporia a pomôžu.

5. Choď ostatným príkladom

Ak chceš získať rešpekt a uznanie, musíš sa zbaviť  zlých návykov a ísť ostatným príkladom. Preto vlastnosti ako lenivosť, sebeckosť alebo závisť, nemajú čo hľadať v tvojom repertoári.

6.  Skúšaj nové veci

Každý deň sa snaž naučiť niečo nové a neuspokoj sa len s teóriou. Čím viac vedomostí budeš vedieť ovládať aj v praxi, tým nezávislejší a slobodnejší sa staneš.

7. Buď fit

Tvoje telo sú šaty tvojej duše. Správaj sa k nemu preto s rešpektom a dodaj mu všetko, čo potrebuje. Vyvážená strava, dostatok pohybu a regenerácie v akejkoľvek forme, ti pomôžu prežiť krajší a vitálnejší život.

8. Buď sám/a sebou

Každý z nás je niečím výnimočný, preto nemrhaj svojím časom v snahe podobať sa na niekoho iného!!! Polož si otázku, aká činnosť ťa naozaj baví a napĺňa? Ak ťa pri myšlienke na tú činnosť zašteklí, to je ono, zdokonaľuj sa v tom. Otvor si svoje srdce a zisti, že si tvor s úžasnými schopnosťami.

9. Zadaj si cieľ a urči cenu

Jasnou predstavou, kam a za akých podmienok kráčaš, podporuješ svoj osobnostný rast a buduješ si rešpekt. Nie vždy sa ale  stretneš s prívetivým prístupom, preto sa nikdy nevzdávaj a choď si za svojím snom bez ohľadu na to, čo si myslia druhí.

10. Mysli pozitívne

Na čo myslíš, to si priťahuješ. Ty sám si strojcom vlastného šťastia a ak sa ti doteraz nedarilo, môžeš si za to len ty sám/a… Nauč sa prijímať samého seba takého/kú, aký/á si a zahoď masku. Uvedom si, že nikto nie je menej ani viac a že každý má rovnakú šancu na úspech.

Literatúra, ktorú odporúčam pre dosiahnutie efektivity, objektivity a duševnej rovnováhy: KONEC PROKRASTINACE, REČ TELA, PRINCÍPY MODERNÉHO PRAČLOVEKA, ŽIADNE STRETNUTIE NI EJE NÁHODNÉ, NOVÉ PRAVIDLÁ MARKETINGU A PR, BOHATÝ OTEC CHUDOBNÝ OTEC, PROJEKT ĽUDSTVO, OTVORTE SI OCI.

One thought on “10toro Džentlmena

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.